Home

Lidé a Země evroá města

  1. Lidé a Země - Evroá města. Lidé a Země. 28. května ·
  2. Lidé a Země - 05/2021 Více. Speciály Evroá města Česko křížem krážem Více. Popis. Společenský měsíčník zaměřený na cestování a poznávání cizích zemí. Jeho doménou jsou exkluzivní cestopisy, původní autentické reportáže, adrenalinové zážitky, kvalitní fotografie, inspirace i tipy, jak strávit dovolenou
  3. Lidé a Země - 08/2021 Lidé a Země - 07/2021 Lidé a Země - 06/2021 Více. Speciály Evroá města Česko křížem krážem Více. Popis. Společenský měsíčník zaměřený na cestování a poznávání cizích zemí. Jeho doménou jsou exkluzivní cestopisy, původní autentické reportáže, adrenalinové zážitky, kvalitní.
  4. Travelmánie se blíží a nový speciál Lidé a Země právě v prodeji! Zmapovali jsme třicítku evroých metropolí, které jsou letecky na dosah. ️ Ukážeme..
  5. Evropa (lidé, města a ekonomika) Doporučit známému. Id: P6335 Autor: Mgr. Alexandra Figueroa Evropa - státy a hlavní města. Interaktivní pexesa Evropa - test. Školní testy Evropa (lidé, města a ekonomika) Pracovní listy Evropa (poloha, povrch a podnebí).
  6. Bohatá historie Litvy, charakterizovaná především spory s řádem německých rytířů, dlouhým spojenectvím Litevského velkoknížectví s Polskou korunou a konflikty s Ruskem, promlouvá i dnes do charakteru tohoto pobaltského státu. Funkcionalistická architektura Sovětského svazu se zde pojí se s původní gotikou a také barokem Polsko-litevské unie a dává tak této.

E-magazín Lidé a Země - 06/2021 — iKiose

Slovanské léto i neotřelá exotika - vydejte se kolem světa v červencovém vydání Lidé a Země! Kamila Šimková-Broulová 13. července 2021 • 06:00. Beskydská obec Bílá: Dříve tu lidé měli těžký život. Dnes je to místo jako stvořené pro skvělou dovolenou. Reklama Evropa - státy a hlavní města. Interaktivní pexesa Evropa - test. Školní testy Evropa (lidé, města a ekonomika) Pracovní listy Evropa (poloha, povrch a podnebí) Pracovní listy Evropa (vodstvo, fauna a flóra) Pracovní listy Jihovýchodní Evropa (všeobecný přehled). Podívejte se na video, kde obyvatelé města s hrůzou zjišťují, že jejich město je zničené, spálené a vyrabované. Z videa můžete slyšet afrikánštinu, tedy jde zřejmě o Búry, kteří si možná již začali uvědomovat, že v zemi, kde nejspíš žijí jejich rodiny již mnoho generací a považují ji tak za svoji vlast.

E-magazín Lidé a Země - 12/2020 — iKiose

  1. Listopadové vydání časopisu Lidé a Země stále v prodeji! Vydali jsme se na opačnou polokouli do Chile, které nabízí pestrou mozaiku přírodních krás na..
  2. Lednové číslo v novém kabátě! Těšte se na větší formát i více obsahu. A co vás konkrétně čeká? Zažili jsme okouzlující dobrodružství v severním..
  3. Prosincové vydání časopisu Lidé a Země právě v prodeji! ️ Prozkoumejte domovinu Santa Clause a zažijte akční romantiku v Laponsku. ☃️ My jsme se vydali..

KOLIK ŽIJE LIDÍ NA ZEMI? nejlidnatější státy světa Čína -1,4 miliard Indie -1,3 miliard USA -320 milionů obyvatel Indonésie -256 milionů obyvatel Brazílie -204 milionů obyvatel Pákistán -200 milionů obyvate

Evropa (lidé, města a ekonomika) datakabinet

Evroé země však zároveň provádí mnohem více testů než při první vlně na jaře. Globálně se nákaza koronavirem dosud potvrdila u zhruba 41,4 milionu lidí. Zhruba 1,1 milionu lidí s onemocněním covid-19 zemřelo Jejím nosičem je 340 Britů a 1,5 miliardy lidí ho vlastní po celé zemi. Spojené státy mají největší počet anglofonů, z nichž je přibližně 215 milionů. Ve Velké Británii mluví 58 milionů anglicky, 18 milionů v Kanadě atd. Toto je jeden z pracovních jazyků OSN Klimatické cíle naplňují hlavně evroá a americká města Podle Chena je studie také první svého druhu, která se snaží zkoumat cíle světových měst v oblasti snižování emisí a jejich pokrok. 68 měst, hlavně v rozvinutých zemích, si stanovilo cíle úplné redukce emisí, ale pouze 30 ze 42, u kterých byl zaznamenán v.

Jak dlouho by se příroda vzpamatovávala, kdyby lidé náhle zmizeli? Nad tím se zamýšleli vědci různých oborů v New Scientist. Lidé jsou vládci Země. Města, pole a pastviny pohltily více než třetinu půdy na zemském povrchu, necháváme za sebou vykácené lesy, rozorané stepi, vysušené mokřady, přehrazené řeky Evropa vstoupila do digitální éry, Česko zatím klopýtá za průměrem. Česko zaostává za unijními státy především v elektronizaci veřejné správy nebo výměně zdravotnických údajů on-line. Index, který sleduje digitální konkurenceschopnost jednotlivých států EU, poslal tuzemsko až na 18. místo Západní Evropa. Největšími státy této části Evropy jsou Francie, která leží na pevnině, a Velká Británie (celý název: Spojené království Velké Británie a Severního Irska), která je ostrovním státem. S Británií sousedí ostrovní stát Irsko. Ostatní státy jsou o mnoho menší, trojice států Belgie, Nizozemí a. B osna a Hercegovina, země ve tvaru srdce, je takřka vnitrozemským státem, protože na západě hraničí s Chorvatskem, se Srbskem a na východě a jihovýchodě potom s Černou Horou. Pouze na jihu, v úseku cca 20 kilometrů, je spojena s Jaderským mořem. Bolestná minulost. Smutné etnické čistky v letech 1992 až 1995 znamenaly vyvraždění tisíců lidí a násilné vysídlení.

Evroá část Ruska: oblast, město a region. 23. 3. 2020. Z geografického hlediska patří evroá část Ruska k evroému kontinentu - je to nejvíce osídlená a ekonomicky dobře rozvinutá část země, kde vznikla ruská státnost. Dnes žije v těchto územích asi 78% obyvatelstva Evropa - státy a hlavní města. Interaktivní pexesa Evropa - test. Školní testy Evropa (lidé, města a ekonomika) Státy Evropy - slepá mapa (písemka) Západní Evropa - písemka. Nové státy na politické mapě světa. Zobrazit další materiály. Skupiny materiálů a da . Evropa státy (2. úroveň) - online Slepé ma Šarapatka (Úsvit): Pracovití a slušní lidé, nebo hořící města 28.11.2014 19:54 To, o čem se v posledních dnech po Evropě jen opatrně špitalo, se z ničeho nic zhmotnilo v konkrétní závazek naší země v rozsahu, který si asi nikdo neumí představit Seriál se totiž z velké části natáčel právě zde. Najdete jej v Coloradu a dá se do něj dostat tunelem vedoucím do nitra hory. V podstatě se dá říct, že se jedná o malé město. Dnes zde pracuje asi 600 lidí, mají zde i nemocnici, obchod, kavárnu či fitness centrum a saunu Nesmysl je to i z jiného důvodu. Evroé město kultury je každý rok v jiné zemi a rok 2023 připadá zkrátka Maďarsku. Nakonec se Evroým hlavním městem kultury stane Veszprém ležící poblíž známého jezera Balaton. Vyhrálo město, jehož klip obsahuje jen šťastné bílé lidi a kříže

Španělsko ukrývá jedny z nejkrásnějších měst v Evropě! Čeká na tebe bohatá historie, kultura, gastronomie, pláže i teplé slunečné podnebí. Španělé jsou navíc velmi veselí a přátelští lidé, a tak se ti bude v zemi určitě líbit. Přinášíme ti několik tipů, do jakých měst se podívat Reklama Už máš letenky do Španělska V souvislosti s šířením nového typu koronaviru zemřelo v Itálii sedm lidí. Itálie je co do počtu nakažených čtvrtou zemí na světě, onemocnělo tam přes dvě stě lidí. Italská vláda kvůli nemoci uzavřela přístup do měst, kde se epidemie šíří nejrychleji. Evroá unie zatím žádná opatření na hranicích v schengenském prostoru neplánuje Příběhy černého města: Problémy s rasismem má i Evropa. Většina zemí Evroé unie neshromažďuje informace o rase či etnickém původu svých obyvatel, a to ani v případě, že se osoba stane obětí diskriminace. Počet rasově motivovaných incidentů však roste. Příběhy obětí se snaží zmapovat trojice evroých.

Chytrá města a konec éry člověka. Joaquin Flores. 23.8.2021 Komentáře Témata: Civilizace, Krize, Analýza, Globální ekonomika, Biologické zbraně, Liberalismus 1640 slov. Svět a jeho záležitosti se obrátily vzhůru nohama a přes noc byl světu odhalen herní plán elity: využití nových donucovacích technologií, umělé. S počtem 38 milionů obyvatel a rozlohou 312 tisíc kilometrů čtverečních se Polsko na evroé úrovni řadí mezi velké evroé státy. Hrubý domácí produkt činil v roce 2008 v přepočtu na jednoho Poláka 17 300 dolarů a celkově se Polsko umístilo na 70. místě (Česká republika zaujímá 51. pozici s 26 1000 dolary na hlavu) V době mé návštěvy druhého největšího města země Göteborgu se už ale ekonomika zvedala a na úřadech vládl spíše optimismus: Švédské ekonomice se daří o dost lépe než zemím, které měly lockdowny. Poslední údaje říkají, že Švédsko bude mít minus tři procenta HDP za celý rok 2020

Na jaká místa se vydat při návštěvě Litvy? Reflex

Výtvarná výchova | Gymnázium Karviná, příspěvková organizace

Lidé a Země Cestování, cestopisy a průvodce Reflex

Statisíce lidí bez domova a trosky všude. Ostrov ničí zemětřesení i krize. Záběry z města Les Cayes. Víkendové devastující zemětřesení na Haiti překonalo hranici dvou tisíc obětí. Nastalá humanitární krize jen prohlubuje politickou nejistotu po zavraždění prezidenta Moïseho. Země je fyzicky i mentálně. Proto stále více lidí prchá směrem do hlavního města. Ale nikdo neví, co bude, dodala. U turecké hranice dva tisíce lidí denně . Afghánci utíkají před násilím a bezprávím. Migrace zatím nejvíce ohrožuje okolní země, ale i Evropa se podle Zeinoové musí připravit na masivní příliv afghánských běženců. V.

Albánská policie ve spolupráci s italskými kolegy rozbila gang, který několik let pašoval drogy z Albánie do Itálie a z ní do dalších evroých zemí. Zatčeny byly tři desítky Albánců, včetně prokurátora města Vlora a několika policistů. Informovala o tom dnes Agentura Evroé unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která se na vyšetřování podílela Dvanáctimilionové město Béngalúru za neděli ohlásilo více než dvacet tisíc nových případů. Zároveň je třeba si uvědomit, že Indie je stále ještě relativně chudá země, i když tam žijí bohatí lidé. A udělat centrální lockdown pro indickou ekonomiku, to by skutečně bylo devastující, dodal Štipl Asi 15 km severozápadně od města se nacházejí, již turisticky známé, vodopády Kravica, které také leží na řece Trebižat. Podnebí. Bura přicházející ze severu, přináší slunečné, ale velice mrazivé počasí. Místní lidé věří, že má schopnost a sílu čistit lidskou duši, ale studí vás až do morku kostí. Ve městě Hagen, kde žije zhruba 200.000 lidí, záplavy poničily několik mostů a nejméně jeden zcela zničily. Kancléřka Angela Merkelová, která je na návštěvě USA, uvedla, že je situací otřesena, vyjádřila zármutek nad úmrtími a soustrast blízkým obětí

Kvůli vytrvalému dešti a záplavám za poslední dva dny na západě Německa zemřelo nejméně 58 lidí, uvádí německá média s odvoláním na úřady. Nejvíce obětí bouře způsobily v noci na čtvrtek ve spolkových zemích Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko. Další desítky osob se stále pohřešují. Na 165 000 lidí je bez dodávek proudu V prvním díle je historie Wehrmanna, pobyt Gustava Frištenského v Brně, první návštěva prezidenta Masaryka v Brně, první brněnské výstavní trhy v Pisárkách v letech 1907 a 1908, výbuch v hotelu Evropa a jiné zajímavosti. (město - lidé - události = Brünn : Stadt - Menschen - Ereignisse Znamená to, že tyto země budou uznávat covidové pasy Evroé unie a státy EU certifikáty o očkování a bezinfekčnosti vydané ukrajinskými, tureckými či severomakedonskými úřady. Ve čtvrtek o tom rozhodla Evroá komise. V Rusku se za předchozí den prokázalo 20.992 nových případů covidu-19 a dalších 785 lidí zemřelo Podle policejního oddělení ve městě Koblenz zemřelo ve spolkové zemi Porýní-Falc celkem110 lidí. Dalších 45 životů si tato přírodní katastrofa vyžádala v Severním Porýní-Vestfálsku a nejméně jedna osoba zemřela v bavorské oblasti Berchtesgaden.Zmiňme, že v Německu od pondělí pokračují lijáky vyvolané cyklonem Bernd, který přišel na západ Evropy

Zatímco buddhismus je na Západě spojován s mírumilovností, v Barmě buddhisté masakrují muslimskou menšinu. Human Rights Watch v pondělí tamní úřady obvinila ze zločinů proti lidskosti a etnických čistek. Ve stejný den britská stanice BBC zveřejnila šokující záběry, na kterých rozzuřený dav srovnal se zemí čtvrť ve městě Meittchile, kde zemřelo přes. Evropa je region s jedinečnou historií. Geografická poloha evroých zemí je více než úspěšná. Většina států je v příznivé klimatické zóně a má dobrou geopolitickou pozici. Téměř všechny evroé mocnosti mají přístup k moři. Uvádíme seznam evroých zemí a jejich hlavních měst Evropa lidé, města a ekonomika Pracovní list ZEM-DK 031 Sestavila: Mgr. Alexandra Figueroa 2. Označ správnou možnost. Státem s nejvyšším počtem obyvatel je Německo/Velká Británie. Nejpočetnější jazykovou skupinou v Evropě jsou Slované/Germáni. Nejhustěji osídlený stát světa je Vatikán/Monako

Rusko: Medvěd v cirkusu napadl krotitele: Video z městaEU jde do boje se šmejdy: Státům chce umožnit zákaz jejich

Video: Evropa - státy a hlavní města datakabinet

Účastnické státy Berlínské konference (1884-1885) stanovily základní pravidla územního rozdělení afrického kontinentu mezi evroé velmoci, aniž by samotným Afričanům daly možnost do jednání jakkoli zasáhnout. V roce 1900 zůstávaly v Africe nezávislé už jen tři státy. Evroé mocnosti si také rozdělily mapu Asie Švédsko, ležící na Skandinávském poloostrově, formovala ledová pokrývka, která tu byla ještě před 10 tisíci lety. Když ustupovala, vymodelovala pobřeží a obrousila skály. Nejjižnější část země, lehce zvlněná, je pokračováním bohaté evroé kontinentální nížiny

Tedy nezbývá mi, než zkonstatovat, že porotci soutěže Evroé město roku, jimž vadí bílí lidé v evroých městech, jsou rasisté. A na závěr jen dodávám, že jsem velmi zvědavá na to, které město to ve finále v roce 2023 vyhraje Na druhé straně, mezi environmentálně nejbezpečnější a nejčistší místa patří evroá města. Například skotský Glasgow, jenž má v listopadu hostit další klimatický summit OSN, je na tom z téměř šesti stovek měst skoro nejlépe. V hodnocení environmentálních rizik mu patří až 573. místo z 576 sledovaných měst test Pobaltské země ( Evropa) Test vyzkoušen 2288 krát, průměrný výsledek je 51%. Která je největší z pobaltských zemí? Která z těchto zemí je nejvyspělejší? Jaké je největší město pobaltí? S kolika zeměmi sousedí Litva? Kolik procent lidí žijících v Lotyšsku tvoří rusové? Která země má nejvíce obyvatel z.

7. Tato země sice nepatří do západní části Evropy, ale řadí se k hospodářsky nejsilnějším státům. Porážky ve světových válkách pro něj znamenaly velké územní ztráty. V 2. pol. 20. století došlo k rozdělení země na dva státy. K jejich sjednocení došlo v roce 1990 Lidé, zvyky, náboženství. 26. 6. 2006. Arabové tvoří devadesát procent Libyjské populace, zbytek obyvatel patří ke kmenu Berberů. Naprostá většina obyvatel jsou sunnitští muslimové. V zemi je však i křesťanská komunita, hlavní město Tripolis má katolickou diecézi vedenou biskupem V roce 2004 migrovalo z východních členských států Evroé unie do Nizozemska pět tisíc osob. Předloni to bylo 23 tisíc nově příchozích. Během pandemického roku 2020 ale počet migrantů z východu Unie poklesl o 26 procent. Do země větrných mlýnů z východu loni přišlo 17 tisíc lidí Zdaleka ne všechna města ve Francii se mohou něčím takovým pochlubit, uvedl Fayard. On, stejně jako ostatní jeho kolegové, je přesvědčen, že nezávislost DLR musí být uznána. Vše je dosažitelné, pokud se o to lidé snaží, věří francouzský politik Asijské země a jejich hlavní města se nacházejí převážně vvýchodní polokouli a jsou propláchnuty třemi oceány: Pacifik, Indie a Severní Arktida. Země zaujímají téměř 30% celého území světa, žijí téměř 4 miliardy lidí. Největší zemí je Čína (hlavním městem je Peking), které zaujímá zhruba deset milionů.

Apokalypsa V Jar - Celá Města Srovnaná Se Zemí a

Kvůli neúspěšné integraci, že lidé byli přijímáni na základě multikulturalismu, kvůli tomu to podle Fialy všechno selhalo. Když se podíváte do řady západoevroých měst, tak tam uvidíte čtvrti, kde se nedá žít. Města, kde za dvacet let bude většinově obyvatelstvo muslimské, a k tomu se musíme nějak postavit Uprostřed dramatické evakuace na letišti v Kábulu vyzvalo americké velvyslanectví občany USA, aby nechodili na letiště vzhledem k bezpečnostním hrozbám u bran. O přesné podobě nebezpečí se ambasáda ale nezmiňuje, píše server týdeníku Focus. Podobné varování vydalo i německé velvyslanectví. Země nasazují vrtulníky, které by měly pomoci dostat lidi z města

Lidé a Země - Lidé a Země 11/2020 Faceboo

Bulharské jeskyně a skalní města Pokud vás zajímají skalní roztodivnosti pod zemí i nad zemí, vyberte si jeden z výletů k mnoha jeskyním a skalním městům. Jeskyně Magura : pravěké malby v ní pravděpodobně zblízka neuvidíte, protože je prý místní lidé nepochopitelně ničili , ale i tak se pokocháte úžasnou. STÁTY EVROPSKÉ UNIE Evroá unie je politické a ekonomické společenství, které má od posledního rozšíření v roce 2007 27 států. Cílem Evroé unie je vytvoření společného trhu, hospodářské a měnové unie, podpora rozvoje a růstu hospodářství, zaměstnanosti a zvyšování životní úrovně Islamisté z hnutí Tálibán ze všech stran postupují do metropole Kábul, uvedla s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra agentura R. Z města se na poslední chvíli snaží uprchnout tisíce lidí. Stanice BBC uvedla, že povstalci procházejí městem bez jakéhokoli odporu ze strany armády a bezpečnostních složek. Úřad prezidenta přitom vydal prohlášení, že. Evroá unie (EU): země - Zeměpisný kvíz: Seterra je bezplatný zeměpisný kvíz, díky kterému se naučíte poznávat země, města a jiná zeměpisná místa po celém svět Tálibán ovládl druhé největší Afghánské město Kandahár. Získal i Laškargáh a Čaghčarán. 13. srpna 2021, 08:22 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK . Militantní afghánské hnutí Tálibán se dnes zmocnilo města Laškargáh, které je správním centrem jihoafghánské provincie Hílmand, informuje agentura AFP

Lidé a Země - Lednové číslo v novém kabátě! Těšte se na

Přírodě život bez lidí svědčí. Zpěv ptáků, čistý vzduch, klidná Země. Přírodě život bez lidí svědčí. Jeden z vítězných snímků britské fotografické soutěže Life in Lockdown. 24. 9. 2020 15:32. Uzavírání měst a celých zemí znamená šanci na uzdravení přírody stÁty evroÉ unie Evroá unie je politické a ekonomické společenství, které má od posledního rozšíření v roce 2007 27 států. Cílem Evroé unie je vytvoření společného trhu, hospodářské a měnové unie, podpora rozvoje a růstu hospodářství, zaměstnanosti a zvyšování životní úrovně

Lidé a Země - Lidé a Země 12/2020 Faceboo

V hlavním městě Finska se konalo shromáždění za odchod země z Evroé unie 30. 11. 2020 Janinna EU, Finsko, politika. V Helsinkách se několik stovek lidí zúčastnilo protestů před budovou parlamentu. Demonstranti požadují rezignaci vlády a vystoupení Finska z EU. Shromáždění neslo název Fixit podobný Brexitu, podle. Střední Evropa. Střední Evropa není žádná aliance nebo jiné společenstvo. Střední Evropou je myšleno území, na němž se rozprostírá několik velkých a menších států, které kromě skutečné centrální polohy mají společné i to, že je nelze zařadit k žádné jiné skupině států, a to nejen z hlediska zeměpisného, ale i kulturního a historického Demonstrace se v sobotu konaly také Neipyijtu a v největším městě Rangúnu, kde podle agentury AP vyšlo do ulic na 1000 lidí. Nesli podobizny zemřelé demonstrantky i transparenty s nápisy Konec diktatury v Barmě . Násilí použité barmskou policií na sobotních demonstracích odsoudil šéf evroé diplomacie Josep Borrell

Spojené státy napřely veškeré síly na evakuaci diplomatů a dalších pracovníků ze svého velvyslanectví v Kábulu. O totéž se snaží i Británie a řada dalších západních států. Informovala o tom dnes agentura R. Rusko se naopak na evakuaci svých diplomatů nechystá, uvedl ruský velvyslanec. Radikální islamistické hnutí Tálibán se dnes v Afghánistánu bez. Nyní Evroá unie předstihla Spojené státy stejným opatřením, přičemž přibližně 60% populace bloku dostalo alespoň jednu dávku, oproti méně než 58% Američanů. V Itálii, kde je téměř 63% lidí ve věku 12 a více let plně chráněno, si premiér Mario Draghi minulý týden zajel vítězné kolo

Setkali jsme se zde, protože chceme bránit naši vlast a podpořit naši vládu a národní ozbrojené síly. Tito lidé mluví jedním hlasem a vyzývají druhou stranu, aby přijala mír. Mír je to, co lidé chtějí, popsal v rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa důvody shromáždění jeden z místních, Šer Mohammad Afghánzaí Za bezinfekční jsou považovány osoby po první dávce očkování proti covidu-19, s negativním testem či lidé, kteří nedávno prodělali nemoc covid-19. Zavedení covidových certifikátů vzbudilo v zemi velkou debatu a o víkendu proti tomuto opatření demonstrovalo v italských městech na 80.000 lidí země leží na Jutském poloostrově a asi 500 ostrovech; nížinná země státu patří největší ostrov světa → Grónsko a také Faerské ostrovy téměř o polovinu menší rozloha a počet obyvatel než v Česku hlavní město: Kodaň; další významná města: Odense, Roskilde, Aalbor S bohatstvím zlatokopů rostlo město. Mezi roky 1847 až 1850 se z 500 obyvatel rozrostlo na 150 000. To bylo vice lidí, než žilo v tehdejší Praze. Ze stále ještě izolovaného velkoměsta se stal jakýsi Hong Kong Divokého západu, kterého těžko dosáhli nejenom lidé, ale i ruka zákona. Vše bylo dovoleno

‪Lidé a Země - Lidé a Země 12/2020 Facebook

Povinnost testování a samoizolace se netýká lidí, kteří mají dokončené očkování nebo mají potvrzení o tom, že v posledních 180 dnech prodělali COVID-19. Tmavě červené státy . Do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy, která je na mapě tmavě červená, spadají ostatní země mimo EU Země má s celkovým počtem 1,8 milionu nakažených a s více než 31 tisíc zemřelými jednu z nejvyšších bilancí v Asii, píše R. Filipínský prezident Rodrigo Duterte v rámci ochrany země před ekonomickou krizí ve čtvrtek schválil uvolnění restrikcí v regionu hlavního města, kde žije zhruba 13 milionů lidí Senegal - těžící částečně z turismu a věhlasu hl. města Dakaru.. Libérie - diamantový stát a stát s největším loďstvem (levná vlajka - společnosti platí malé poplatky za provozování lodí pod vlajkou Libérie).. Nigérie - nejlidnatější stát (214 mil.) regionu s více jak 16milionovým Lagosem. Ropná velmoc. Problémy s islámskými radikály na severu země

Trefte město na slepé mapě Evropy

Exotické ráje Kostarika a Nikaragua leží ve Střední Americe. Omývá je teplé Karibské moře a ze všech stran je lemují písečné pláže. Díky tropickému pásmu se tu daří kávě, kakaovníkům, kokosům i banánům. Obě země jsou vyhlášené přátelskými místními lidmi a exotickou, takřka nedotčenou přírodou Itálie žádá, aby migranty, které v moři zachránily lodě nevládních organizací, přijaly i další členské země Evroé unie. Italská ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová to uvedla v telefonátu s evroou komisařkou pro vnitřní záležitosti Ylvou Johanssonovou Momentálně je velmi vážná situace v Alžírsku. Hoří tam hlavně na severovýchodě země v hornaté oblasti Kabylie - i tam vše komplikuje složitý terén, vysoké teploty a silný vítr. Kvůli požárům v Alžírsku zemřelo už 65 lidí, skoro polovina obětí jsou přitom vojáci, kteří pomáhají s evakuacemi a hašením

Keremidský (SPO): Je čas říct Evroé unii “pá, páEvroá jídla vaří ve škole - Nymburský deníkMěsta hlučným zabijákem: miliony lidí spí v rámusuV červnu se otevře „hraniční" náměstí mezi Vejprty aV Česku s prázdnou nádrží nezůstanete | EfektivníÚspory